yükleniyor

LAZER KESİM

Lazer ile kesme nedir ? Teknik Açıklaması

Karbondioksit gazına elektrik akımının  verilmesi sonucunda elde edilen lazer ışını, aynalar ve mercekler yardımıyla kesilecek malzemenin üzerine yansıtılır. Lazer ışını Lazer merceği sayesinde inceltilerek güçlendirilir. Bu şekilde daha hatasıza yakın ve ekonomik kesim olanağı sağlanmış olur.
Helyum ile azot gazının da karbondioksit gazına eklenerek elde edilen bu ışın ile farklı tezgahlarda metal kesim işlemleri yapılmaktadır.

Teknolojinin sürekli gelişmesi ve bu gelişmelerin hemen her alanda görülmesi ile beraber lazer ışınlarını da elde etmenin yolları kolay bir hale gelmiştir.

Üretim hatalarının ortadan kaldırılması ve bu sayede firmanın fire oranının düşerek kâr oranının artması nedeni ile bu teknoloji sık sık tercih edilmektedir.

Nerelerde Kullanılır ?

Birçok farklı amaç için kullanılan lazer teknolojisi, son dönemlerde Reklam malzemelerini kesmek amacı ile tercih edilmeye başlanmıştır.

Sanayi ve endüstri alanlarında çok sık kullanılmaktadır.

Normal olarak kesimi çok zor olan tüm metal ürünler ile beraber mdf, ahşap, pleksi ve alüminyum gibi malzemelerin her birinin kesilmesi için lazer teknolojisi uygulanır.

Tercih Nedenleri

Bu sistemin tercih nedenleri arasında birçok madde sayılabilir. Malzemelerin en iyi şekilde düzenlenmesini sağlaması en önemli nedenlerden biridir.

Ayrıca normalde kesilemeyen birçok malzeme, bu sistem ile kolay bir şekilde kesilebilmektedir.

Lazer sisteminin en büyük avantajı ise, bilgisayarlarda çizilmiş olan herhangi bir projenin hatasız bir şekilde metallerin üzerine uygulanabilmesidir.

Seri üretim yapılmasını sağlayan lazer teknolojisi ile firmalar sıfıra yakın hata ile daha hızlı üretim yaparak daha çok kazanç elde etmektedir.

Bu cihazların enerjiyi az harcaması ve bununla beraber üretilen ürünlerin son derece kaliteli olması nedeni ile lazer ışın teknolojisi birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Markalama işlemlerinin uygulandığı metallere ayrı bir kalite katarak ürünlerin gösterişli ve temiz olmasını sağlar. Ayrıca zaman ile malzeme  sarfiyatını da önlemektedir.

Kesim Ücretleri

Birçok kişi tarafından lazer ile kesme fiyatları yüksek sanılmaktadır. Ancak son derece avantajlı olan bu teknolojinin kullanılması için yüksek ücretler ödenmesine hiç gerek yoktur.

İşin türüne ve zorluğuna göre fiyatlarda değişiklikler görülebilir.

Ancak genel olarak piyasada standart bir fiyatlandırma vardır ve hemen hemen bütün firmalar, ortalama fiyatlar üzerinden fiyat ayarlaması yaparak hizmetlerini en uygun şekilde sunar.


Hizmet Bölgelerimiz
Gebze
darıca
dilovası 
hereke
derince
izmit
maltepe
kartal
pendik
tuzla

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!